Muzeum Romantyzmu: “Krasiński w pieśniach”

Tradycyjnie, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, także w kwietniu Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na Niedzielny Koncert, a po nim na spotkanie w Galerii Jednego Obiektu.

– 14 kwietnia o godz. 15.00 w muzealnej Oranżerii rozpocznie się Koncert nr 629 pt. „Krasiński w pieśniach”. Unikatowy program poświęcony został w całości opinogórskiemu poecie. Dzieło jego życia w postaci obszernej twórczości literackiej wciąż żyje, inspirując od dziesięcioleci artystów. Wśród utworów muzycznych znajdą się kompozycje m.in. F. Chopina, W. Żeleńskiego. Dodatkowym walorem Koncertu będzie słowo wiążące, które wprowadzi w nastrój i wymowę prezentowanych utworów, ukazując także życie i działalność Krasińskiego z szerszej perspektywy, włączając m.in. fragmenty korespondencji – zaprasza Aldona Łyszkowska z Muzeum Romantyzmu. – Wystąpią: Katarzyna Guran – sopran, Paweł Łukasik – altówka, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian.

Bilety dostępne: https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=5287&idt=afad6232112e9d73b1af1929bc751139&d=3&idw=80 lub w muzealnym sklepiku.

Muzealnicy przypominają, że z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest program pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W jego ramach osoby niepełnosprawne i towarzyszący im opiekunowie będą mogli skorzystać z oferty Muzeum kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej jednego opiekuna. Szczegóły: https://muzeumromantyzmu.pl/wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami-na-mazowszu/      

Po Koncercie, w ramach Galerii Jednego Obiektu zostanie zaprezentowane popiersie gen. Wincentego Krasińskiego /1782-1858/ autorstwa Francoisa Josepha Bosio /1768-1845/. Obiekt ten znajdował się w kolekcji Muzeum Ordynacji Hrabiów Krasińskich na Okólniku w Warszawie, a obecnie jest własnością Muzeum Narodowego w Warszawie. Popiersie to ze względu na prezentowaną postać bardzo mocno związane jest z Opinogórą, tym samym z Muzeum Romantyzmu oraz północnym Mazowszem. Wstęp wolny.