“My, dzieci Ireny Sendlerowej

Bardzo interesująco zapowiada się niedzielna (10 marca) premiera spektaklu  „My, dzieci Ireny Sendlerowej”, w wykonaniu Teatru „Klapsik” z Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie oraz uczniów ciechanowskiej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego noszącej imię tej „Sprawiedliwej wśród Narodów Świata”.

– Spektakl jest niejako hołdem dla Ireny Stanisławy Sendlerowej, ps. „Jolanta” (1910-2008). Kobieta z krwi i kości, a nie anioł z pastelowego obrazka. Szalenie odważna, nietuzinkowa. Była polską działaczką społeczną i charytatywną. Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu. Od początku II wojny światowej zaangażowała się w niesienie pomocy Żydom. W październiku 1943 r. została aresztowana przez Gestapo, jednak „Żegocie” udało się ją uwolnić – zaprasza na spektakl Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki.

Autorką scenariusza spektaklu (na podstawie książek: Anny Czerwińskiej-Rydel, Renaty Piątkowskiej i Anny Mieszkowskiej) jest nauczycielka z SP STO Marlena Szwejkowska-Kińska. Reżyseruje Edyta Bojkowska-Kolak z PCKiSz.

Premiera – 10 marca, godz. 12, sala widowiskowa PCKiSz. Bilety do nabycia w Kasie Kina „Łydynia”.

Fot. FB SP STO Ciechanów