“Nadia” dała się we znaki także w powiecie ciechanowskim: uszkodzone dachy, połamane drzewa

Niż “Nadia” wyrządził szkody w powiecie ciechanowskim. Silny wiatr uszkodził trzy dachy na budynkach gospodarczych. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Przed silnym wiatrem ostrzegało wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Z danych stacji meteo znajdującej się na dachu ciechanowskiego Urzędu Miasta wynika, że w Ciechanowie najmocniej wiało dzisiaj (niedziela, 30 stycznia), kwadrans przed pierwszą w nocy – 74 km na godzinę.

– Mamy zgłoszone trzy uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i pięć połamanych drzew – relacjonował nam rano oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Damian Kołpaczyński. – Dwa dachy w Kołaczkowie (gm. Opinogóra Górna) i jeden w Gogolach (gm. Gołymin-Ośrodek).

Według danych Energa-Operator – prądu w nocy i rano nie mieli mieszkańcy ulic Sienkiewicza i Wojska Polskiego w Glinojecku oraz miejscowości: Leśniewo Dolne, Leśniewo Górne, Stryjewo Wielkie i Stryjewo Małe w gminie Grudusk.

źródło: Energa-Operator

Wiatr wciąż wieje, ale jest teraz znacznie słabszy. Wskaźniki z ciechanowskiego Ratusza podają, że jest to obecnie ok. 13 km na godzinę.

red

Fot. Marek Szyperski