Nadzieją jest Mesjasz z Betlejem

– Narodziny naszego Pana to czas prawdziwego odkrywania, że nawet wśród największych ciemności i cierpienia, wśród niewiary i bezsensu jest nadzieja prawdziwa i niebanalna. Tą nadzieją jest Mesjasz z Betlejem – powiedział ks. biskup Mirosław Milewski w Ciechanowie, w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, w czasie Mszy św. pasterskiej.

Bp Mirosław Milewski przypomniał, że dzięki św. Franciszkowi z Asyżu, patronowi ciechanowskiej parafii, można głębiej wnikać w istotę świąt Bożego Narodzenia: to on w 1223 roku w Greccio we Włoszech urządził pierwszy żłóbek, powszechnie dziś znany. Żłóbek pozostaje wprawdzie taki sam, ale mamy do czynienia z „Betlejem przemian”. 

– Wokół tyle trudności, tyle spraw, które trapią nasze serca. Na wschodzie wojna, której końca nie widać. Choć się do niej przyzwyczailiśmy wciąż dostrzegamy cierpienie tylu ludzi, głód, strach i łzy. W polskich sklepach coraz droższe towary, inflacja. W telewizji irytujące i niekończące się dyskusje polityczne. Problemy w rodzinach. Zachodzące zmiany społeczne powodują, że cywilizacja zachodnia, zbudowana na chrześcijaństwie, jakby obumiera – podkreślił bp Milewski.

Więcej na: https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/pasterka-w-parafii-pw-sw-franciszka-z-asyzu-w-ciechanowie

Fot. pixabay.com