Samorząd powiatu ciechanowskiego wsparł strażaków

Powiat ciechanowski sfinansował zakup dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie bezobsługowego agregatu prądotwórczego, który będzie służył jako źródło zasilania awaryjnego dla komendy.

Przekazanie wartego 59 tys. zł urządzenia miało miejsce dzisiaj w KP PSP.  – Zakupiony agregat prądotwórczy samoczynnie uruchamia się po wykryciu braku zasilania
w sieci i przełącza automatycznie zasilanie na awaryjne oraz po powrocie zasilania wykonuje procedurę w odwrotnej kolejności – relacjonuje  oficer prasowy KP PSP Ciechanów kpt. Damian Kołpaczyński. – Poprzedni system awaryjnego zasilania był zbudowany na małym agregacie prądotwórczym (do 5 kW), który zasilał jedynie wybrane elementy potrzebne do realizacji ustawowych zadań i był niewystarczający. Powyższa inwestycja była niezmiernie ważna, ponieważ umożliwia ciągłe oraz poprawne funkcjonowanie przede wszystkim Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie, a także całego budynku Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie. Instalacja elektryczna w budynku komendy zostanie odpowiednio zmodernizowana a nowy agregat zacznie pracę w najbliższym czasie.

Red

Fot. Kpt. Damian Kołpaczyński/KP PSP Ciechanów