Nie przestrzegał kwarantanny, wychodził z domu i na zakupy

Objęty kwarantanną mławianin, zamiast stosować się do zasad izolacji,  wychodził z domu i na zakupy, nie zasłaniał ust i nosa. Kilkakrotnie interweniowali policjanci. Policję alarmowali także sami mieszkańcy.

-43 -letni mławianin został objęty kwarantanną 4 maja. Zamiast przestrzegać zasad izolacji wychodził z domu i na zakupy. Podczas jednej z policyjnych interwencji, spacerował na terenie miasta w stanie nietrzeźwości. Był również widziany na zakupach, nie zakrywał ust i nosa – interweniowała obsługa sklepu. O jego zachowaniu policja powiadomiła Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Mężczyzna został ukarany grzywną. Pomimo tego nadal wychodził z domu. Podczas jednej z interwencji patrol  zauważył mławianina spacerującego po mieście. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponownie powiadomiono sanepid. Mławianin nie używa aplikacji „Kwarantanna domowa”, mławscy policjanci są zmuszeni do objęcia 43- latka wzmożonymi kontrolami.

Izolacja osób pozostających w kwarantannie, to jedna z podstawowych  zasad, która  pozwala walczyć z zagrożeniem epidemią. Osoby lekceważące kwarantannę mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych a nawet aresztowane.