Nie zapiął pasów, a w dodatku prowadził po alkoholu

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali kierowcę fiata, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

– Okazało się, że 37-latek ma na sumieniu znacznie więcej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnione wykroczenia – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Do zatrzymania doszło wczoraj (wtorek, 24 października) policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. – 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego swoim nierozsądnym zachowaniem popełnił przestępstwo i dwa wykroczenia. Powodem, dla którego funkcjonariusze zwrócili uwagę na 37-latka, było niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma na sumieniu znacznie więcej. Badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że kierujący fiatem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje pani rzecznik.

Sprawa 37-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego trafi do sądu. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

– Apelujemy o rozsądek na drodze! Gdy wsiadamy „za kółko” po alkoholu albo bez prawa jazdy, możemy narazić siebie, ale i inne zupełnie niewinne osoby na utratę zdrowia, a nawet życia! – apeluje asp. Magda Zarembska.

red