Nietrzeźwy sternik motorówki zatrzymany przez policję na wodach Narwi

Nietrzeźwi rowerzyści, nietrzeźwi traktorzyści, no i oczywiście jadący na “dwóch gazach” kierowcy samochodów. Na tą niechlubną listę kilka temu wpisał 44-letni mieszkaniec Warszawy, który nietrzeźwy sterował motorówką na Narwi w powiecie pułtuskim.

– Policyjni wodniacy dbając o bezpieczeństwo nad wodą sprawdzają stan trzeźwości osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających – informuje podkom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. – W piątek po południu wodny patrol Policji pełnił służbę na Narwi. Patrolując szlak żeglugowy na wysokości Dzierżenina zatrzymali do kontroli łódź napędzaną silnikiem spalinowym. Za jej sterami stał 44-letni mieszkaniec Warszawy. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało promil alkoholu jego w organizmie.

Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalsze sterowanie i przekazali łódź osobie trzeźwej. 44-latek teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym.

red
Fot. KPP Pułtusk