Znów obywatelskie zatrzymanie w Ciechanowie

Ciechanowianin zatrzymał ciechanowianina. I zrobił bardzo dobrze, bo ten drugi jechał renaultem megane całą szerokością ulicy i jak się później okazało miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ul. Granicznej w Ciechanowie. – Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Ciechanowa zauważył pojazd marki renault megane poruszający się całą szerokością drogi. Mężczyzna bez chwili wahania postanowił uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Kierowcą okazał się 66-letni mężczyzna mieszkaniec Ciechanowa, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem ponad 2,5 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka nawiązka – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Ciechanowska policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. – Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu, za pomocą numer alarmowego 112 – mówi kom. Bym.

red