Nocny pościg ulicami Ciechanowa

Najpierw uciekał przed policyjnym pościgiem samochodem, potem pieszo. Teraz 25-letniemu mieszkańcowi powiatu działdowskiego (woj. warmińsko-mazurskie) grozi do pięciu lat więzienia.

– 19 marca około godz. 1.30 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy patrolując teren miasta zwrócili uwagę na osobowego peugeota. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nie zareagował na sygnały wzywające go do zatrzymania. Zaczął uciekać ulicami miasta. Mundurowi ruszyli w pościg za peugeotem. Po tym, jak na ul. Sienkiewicza zablokowali mu możliwość przejazdu, kierowca porzucił pojazd i wraz z pasażerką podjął ucieczkę pieszo. Po chwili, dzięki skutecznej akcji policjantów, udało się zatrzymać 25-letniego kierowcę i 16-letnią pasażerkę – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Powód ucieczki policjanci poznali po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnego badania technicznego. 25-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Nieletnią pasażerkę peugeota policjanci przekazali ojcu.

Za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięć oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Brak umiejętności kierowania pojazdem, nieznajomość przepisów drogowych, a do tego jazda z dużą prędkością mogą przyczynić się do tragedii na drodze. Apelujemy – nie masz prawa jazdy, nie wsiadaj za kierownicę! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg – przypomina mł. asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie