Nocny pożar bloku w Pułtusku

Nocny pożar poddasza bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Traugutta w Pułtusku. Jedna osoba trafiła do szpitala, łącznie ewakuowano 72 mieszkańców. W akcji gaśniczej, która trwała ponad sześć godzin wzięło udział 10 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 10 zastępów OSP – łącznie  82 – strażaków.

Ogień wybuchł dzisiaj (środa, 29 grudnia) przed godziną trzecią w nocy. Pierwsi przybyli na miejsce strażacy zastali płonące ok. 250 mkw. poddasza.

Ratownicy ewakuowali z budynku 12 osób, które nie wymagały pomocy medycznej. Tylko jedna kobieta musiała zostać podłączona do aparatu tlenowego i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostali mieszkańcy sami opuścili budynek przed przyjazdem straży. Wszyscy ewakuowani zostali tymczasowo zakwaterowani w gmachu pobliskiej szkoły.

Przyczyny pożaru bada policji z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Niestety 12 rodzin nie mogło wrócić do zniszczonych mieszkań. – Osoby, które zostały poszkodowane znalazły schronienie u rodzin. Natomiast w przypadku osób, które nie miały takiej możliwości znaleźliśmy im miejsce w zastępczych lokalach i jednym z hoteli – poinformowała Rafał Miłoszewski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

red

Fot. KP PSP Pułtusk