Nowe auta dla Polikliniki w Ciechanowie

Sześć nowych aut trafiło do poliklinik MSWiA w Ciechanowie, Siedlcach i Radomiu. W uroczystości przekazania wziął udział dyrektor ciechanowskiej placówki Zdzisław Petrykowski.

– Niech te nowoczesne samochody medyczne będą bezpiecznym miejscem Waszej pracy, bo dbając o zdrowie i życie Polaków, musicie pamiętać również o swoim bezpieczeństwie – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Minister Joachim Brudziński z szefami poliklinik. Pierwszy z prawej – Zdzisław Petrykowski

Jak informuje MSWiA -zakup możliwy był dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łączna wartość kupionych samochodów to 634 tys. zł. 

– Trzy przekazane karetki transportowe wyposażone są m.in. w nosze i krzesełka kardiologiczne. Będą one przeznaczone do transportu chorych do szpitala oraz do przewożenia pacjentów na badania specjalistyczne. Kolejne trzy auta medyczne, będą służyć do dostarczania krwi, wyników badań laboratoryjnych oraz dojazdów do pacjentów. Nowoczesne samochody zwiększą bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów poliklinik. Zastąpią wyeksploatowane pojazdy używane w placówkach – informuje biuro prasowe MSWiA.

Fot. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji