Obrąb. Most okradziony i zamknięty dla ruchu

Most w Obrębie, gm. Ojrzeń, zamknięty dla ruchu do odwołania. Nieznani sprawcy ukradli elementy konstrukcyjne przeprawy przez Łydynię. Drogowcy wyznaczyli objazdy.

Nie wiadomo kiedy doszło do popełnienia przestępstwa. Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie powiadomił policję dzisiaj (wtorek, 19 kwietnia). Jak się dowiedzieliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie: nieznani sprawcy odkręcili śruby mocujące dwuteowniki wzmacniające konstrukcję mostu. Ukradli 22 metalowe poprzecznice. Brak elementów zauważył jeden z okolicznych mieszkańców, który zaalarmował policję. Policjanci rozpoczęli czynności śledcze w tej sprawie.

Dokładne szkody nie są jeszcze znane. Biegły z zakresu dróg i mostów oceni stopień ingerencji w konstrukcję mostu i zagrożenia wynikające z ewentualnego dopuszczenia mostu do ruchu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pojazdy mogły jeździć po moście już po kradzieży, co dodatkowo mogło osłabić jego konstrukcję.

Powiatowy Zarząd Dróg wyznaczył objazdy. – Od drogi krajowej nr 50 oraz od miejscowości. Luberadz zostaną ustawione tablice informujące o zamknięciu mostu – informuje Justyna Szustowska z Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie. – O dalszych czynnościach będziemy informować na bieżąco.

Z mostu w miejscowości Obrąb korzystają głównie okoliczni mieszkańcy, w tym rolnicy. Zamknięcie przeprawy to dla nich nawet do 40 dodatkowych minut na objazdy.

red