Kolizje, wypadek i nietrzeźwi kierowcy. Ciechanowska Policja podsumowała świąteczny weekend

Siedem kolizji i jeden wypadek to policyjny bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego. Jedna osoba została ranna, a policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

– W nocy z piątku na sobotę w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia i ul. Gostkowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowały łącznie cztery osoby – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. – Samochodem volvo, który jechał ul. 17 Stycznia w kierunku stacji PKP kierował 23-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, wraz z nim podróżowało dwóch 20-latków. Drugim pojazdem biorącym udział w wypadku drogowym był opel insignia, którym kierował 68-letni mieszkaniec Ciechanowa. 68-letni kierowca opla wyjeżdżał z ul. Gostkowskiej na ul. 17 Stycznia. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – 20-letni pasażer volvo. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Ciechanowska policja wyjaśnia dokładne okoliczności oraz przyczyny tego wypadku drogowego.

W trakcie przedłużonego, świątecznego weekendu doszło też do siedmiu kolizji, w których nie ucierpiały żadne osoby, natomiast doszło do szkód materialnych.

– Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W piątek około godz. 13.20 w miejscowości Obiedzino Górne, gm. Gołymin-Ośrodek 41-letni kierowca motoroweru kierował mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, dodatkowo nietrzeźwy kierowca zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. W wielkanocny poniedziałek w Skarżynku, gm. Ojrzeń, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. 35-letni kierowca scanii wraz z przyczepą poruszał się drogą krajową nr 50. Wstępne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca ciężarówki jest nietrzeźwy. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki reakcji oraz zgłoszeniu o niebezpiecznej jeździe tego kierowcy przez innych uczestników ruchu – relacjonuje kom. Jolanta Bym. – Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentracje i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które z promilami wsiadają za kierownicę.

red