Odeszli na emeryturę po wieloletniej służbie

Mł. bryg. Wojciech Falęcki i asp. sztab. Paweł Kuciński zostali dzisiaj (piątek, 24 lutego) oficjalnie pożegnani na uroczystej zbiórce w Komendzie Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Za służbę z zaangażowaniem i poświęceniem w realizacji obowiązków podziękował im komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie bryg. Tomasz Gajewski.

Jak czytamy w informacji przygotowanej przez oficera prasowego KP PSP w Ciechanowie kpt. Damiana Kołpaczyńskiego:

Mł. bryg. Wojciech Falęcki służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął po zakończeniu kształcenia w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu w 1994 r.

Pełniąc służbę w ciechanowskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej obejmował kolejne stanowiska, związane z dowodzeniem działaniami ratowniczo-gaśniczymi: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i dowódcy zmiany.

Podczas 30-letniej  służby w PSP wielokrotnie odznaczany m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność, Srebrną i Brązową  Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowym i Srebrnym Medalem za długoletnią służbę, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa

Asp. sztab. Paweł Kuciński służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełnił przez ponad 33 lata – niezmiennie związany z ciechanowską komendą.

Pełniąc służbę w ciechanowskiej Komendzie zajmował kolejno stanowiska związane z działaniami ratowniczo-gaśniczymi i stanowiska dowódcze – zaczynając od ratownika a kończąc na stanowisku dowódcy zmiany. Z dniem 1 września 2021 r. objął stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w tutejszej komendzie.

Podczas długoletniej służby w PSP wielokrotnie odznaczany m.in. Srebrną i Brązową  Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę, Dyplomem Honorowym KG PSP. Uhonorowany także dyplomem z okazji 30 – lecia powołania PSP.

Przez wiele lat służby w PSP czynnie angażował się w propagowanie bezpieczeństwa pożarowego poprzez udział  w akcjach i zajęciach szkoleniowych.

Red

Fot. kpt. Damian Kołpaczyński/KP PSP w Ciechanowie