Opinogórskie Muzeum zaprasza na muzyczne, rodzinne spotkanie

17 września warto skorzystać z oferty Muzeum Romantyzmu. Organizatorzy zapraszają do muzealnej Oranżerii o godz. 15. na Smykofonię i warsztaty artystyczne w ramach cyklu Rodzinna Niedziela w Muzeum.

Pierwsza część spotkania to „Koncert na letni wietrzyk, flet, wiolonczelę i fortepian”. Letni wietrzyk przegania chmury, a czasem śpiewa w polu  lub na wakacyjnych wyspach szczęśliwych. O tym chętnie opowie nam flet poprzeczny z towarzyszeniem wiolonczeli i fortepianu. Wśród bohaterów koncertu będą także: słynny kompozytor Jan Sebastian Bach oraz pewna mała myszka, która chciała nauczyć się nutek. Posłuchamy razem także krótkich utworów francuskich kompozytorów: Claude’a Debussy’ego, Gabriela Fauré i Jacques’a Iberta. Muzyki do tańca i zabawy z pewnością nie zabraknie.

Wykonawcy: Izabela Buchowska – wiolonczela, Elżbieta Drozdowska – flet, Krzysztof Jaszczak – fortepian, Viola Łabanow- prowadzenie koncertu.

Druga część to artystyczne warsztaty kreatywne, którym przyświeca „Wiatropolis”, czyli określenie Opinogóry zaczerpnięte z listów Elizy Krasińskiej (która często wspomina opinogórskie wietrzyki).

Bilety pod linkiem https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=3776&idt=207605d8f0165239ccf5e8d68f040606&d=3&idw=62  lub w kasie muzealnej.