Osobówka, ciężarówka i rolniczy ciągnik

– Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj wieczorem, na drodze  wojewódzkiej nr 544 w Pawłowie. W kolizji uczestniczył osobowy nissan, ciężarowy mercedes z naczepą oraz ciągnik rolniczy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego, interweniujących na miejscu kolizji, kierujący nissanem, 36-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego, z zamontowanym masztem do widlaka.  W wyniku zderzenia, nissan zjechał na lewy pas i zderzył się z  jadącym z naprzeciwka ciężarowym mercedesem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Kierowca nissana, w rozmowie z policjantami oświadczył, że nie poczuwa się do winy i skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu. Policjanci wykonali  oględziny miejsca zdarzenia,  sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie.

red

Fot. KPP w Mławie