Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych  w tym roku był obchodzony w niedzielę 18 listopada. Ciechanowscy policjanci w związku tym dniem zaprosili młodzież z klasy mundurowej do Komendy Policji na prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Wspominanie ofiar wypadków drogowych ma już długą tradycję. Po raz pierwszy Dzień Pamięci był obchodzony w 1993 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. Inicjatywę tę poparł również Papież Jan Paweł II polecając w tym dniu modlitwom wiernych ofiary wypadków i ich rodziny. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (Word Day of Remembrance for Road Cash Victims).

W poniedziałek w związku z obchodzonym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji spotkali się z młodzieżą z I LO PUL w Ciechanowie.  Policjanci zwrócili uwagę młodzieży na główne przyczyny wypadków drogowych. Rozmawiali również o tym aby zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze szczególnie gdy jest się niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Zachęcali młodzież do noszenia elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

W 2018 roku na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do 52 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób.

KPP Ciechanów