Pani inżynier od życia w Muzeum Romantyzmu

W oranżerii opinogórskiego Muzeum Romantyzmu odbyła się promocja książki “Pani inżynier od życia” będącej wywiadem-rzeką jaki z prof. Magdaleną Fikus przeprowadziła Irena Cieślińska.

Pani prof. pracująca w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, popularyzatorką nauki, współtwórczynią  Festiwalu Nauki, wspierającą mocno rewitalizację ciechanowskiej wieży ciśnień.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=9phgPueXNWw[/embedyt]

– Promocja książki „Pani Inżynier od życia” była okazją do rozmowy nie tylko o życiu…
Pani Profesor Magda Fikus to Kobieta wyjątkowa. Miałyśmy okazję porozmawiać o młodości, miłości, mężczyznach, ale też o nauce, badaniach genetycznych, szczepieniach i oczywiście naszej wieży ciśnień …
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przybyli na spotkanie, a Pracownikom i Dyrekcji Muzeum Romantyzmu za świetną organizację spotkania – skomentowała na FB Joanna Potocka-Rak.

Warto podkreślić, że niespodziewanie okazało się, że do Opinogóry nie może przyjechać Irena Cieślińska, a rozmowę z panią Profesor świetnie – niejako z marszu – poprowadziła inicjatorka spotkania Joanna Potocka-Rak, w “cywilu” I zastępca prezydenta Ciechanowa, a wcześniej wicedyrektor Muzeum Romantyzmu.

więcej —> wkrótce

Fot. Marek Szyperski: po autograf p. Profesor ustawiła się po spotkaniu spora kolejka