Papierosy bez akcyzy za ponad milion złotych

– Mławscy kryminalni, wspólnie z prokuraturą, realizując działania zaplanowane na terenie powiatu mławskiego oraz kraju, ujawnili i zabezpieczyli linię produkcyjną papierosów, kilka specjalistycznych maszyn oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych, warte na rynku ponad milion złotych. Do tej pory zatrzymano trzy osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy – poinformowała dzisiaj (czwartek, 7 marca) asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Zlikwidowana fabryka mieściła się się w budynku gospodarczym, na prywatnej posesji w gminie Strzegowo. Policjanci zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, która zaopatrywała rynek w nielegalny tytoń, a także gotowe wyroby tytoniowe, których wartość szacuje się na ponad milion złotych. Część towaru była spakowana w pudełka z logo popularnych marek lub luzem w kartony i przygotowywana do transportu. Dwa busy czekały, gotowe do załadunku.

– W sumie policjanci zabezpieczyli 1 mln 136 tys. 840 sztuk papierosów. Podczas policyjnej akcji zatrzymano trzy osoby, 55-letniego mieszkańca Pabianic, 63-letniego mieszkańca pow. łaskiego oraz 55-letniego obywatela Armenii. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych. Trwa postępowanie – informuje pani rzecznik. – Mławscy kryminalni, realizując dalsze czynności, na terenie prywatnej posesji w gminie Uniejów (woj. łódzkie), odnaleźli i zabezpieczyli kolejne, specjalistyczne maszyny do produkcji i pakowania papierosów, półprodukty oraz wyroby tytoniowe, spakowane w pudełka i opatrzone logo znanej marki w ilości ponad 570 gotowych do sprzedaży paczek papierosów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

red

Fot. KPP w Mławie