Są pieniądze na zakup książek do bibliotek

Biblioteki szkolne i przedszkolne z powiatu ciechanowskiego otrzymają wsparcie finansowe z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.

– Nowości wydawnicze trafią do bibliotek szkolnych i przedszkolnych dzięki wsparciu finansowemu z programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Prawie 4,5 mln zł na zakup książek otrzyma 215 placówek z województwa mazowieckiego – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

2,5 tys. zł trafi do Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Ciechanowie. 4 tys. zł – do Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie. Najwięcej pieniędzy otrzyma gmina Regimin: Szkoła Podstawowa im. Teofila Lenartowicza w Regiminie – 12 tys. zł, placówka wychowania przedszkolnego w SP w Regiminie – 2,5 tys. zł, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu – 4 tys. zł, Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Padlewskiego w Zeńboku – 3 tys. zł.

– Dzięki dofinansowaniu zasoby naszych szkolnych bibliotek wkrótce wzbogacą się o nowe pozycje, które pozwolą uczniom rozwijać zainteresowania, a także pomogą przygotowywać się do konkursów i olimpiad. Szkolne biblioteki to przestrzeń, w której młodzi mają dostęp do różnorodnej literatury i materiałów edukacyjnych, które wspierają ich w nauce i rozwijają ich zainteresowania. Są nie tylko miejscem do zdobywania informacji, ale także przestrzenią do odkrywania pasji, rozwijania kreatywności i budowania umiejętności badawczych – skomentowała wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska.

Red

Fot. FB Mariola Kołakowska