Papieski koncert w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Muzeum Romantyzmu, z okazji Roku Papieskiego zaprasza 11 października na koncert “MYŚLEĆ SERCEM” – PAPIESKIE INSPIRACJE.

Bezpośrednią inspiracją dla powstania projektu był słynny list Jana Pawła II do artystów. Koncert miał już 64 odsłony, prezentowany był między innymi  w Rzymie w kościele Santo Spirito in Sassia pod honorowym patronatem ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej, w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, w Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu, Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie i w wielu innych.

MYŚLEĆ SERCEM  jest odpowiedzią na wołanie Papieża do tych, którzy z pasją i poświęceniem poszukują nowych „epifanii” piękna, aby podarować je światu w twórczości artystycznej. Jest opisem zmagania Ducha na bezdusznej pustyni współczesnego świata. Odpowiedzią na troskliwe wołanie: „Ducha nie gaście”.

MYŚLEĆ SERCEM świadomie odwołuje się do idei rapsodycznego misterium Słowa. Idei tak bliskiej Janowi Pawłowi II: bez kurtyny i sceny, bez dekoracji, kostiumów i masek, bardziej za to skupionego, uduchowionego, sięgającego do wnętrza. Do misterium Słowa żywego i czystego. Jest jego ożywieniem.

11 października 2020 r. godz. 15.00, Cena biletu 25 zł. REZERWACJE pod numerem (023) 671 70 30.

Igor Krajewski, Główny Specjalista Dział Obsługi Turystycznej i Promocji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze