Piątek pod znakiem rolniczych protestów na drogach

Protestowali 24 stycznia, będą protestować 9 lutego. Polscy rolnicy, podobnie jak ich europejscy koledzy, protestują m.in. przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi – zwłaszcza w części dotyczącej rolnictwa i bezcłowemu importowi żywności z Ukrainy. W Ciechanowie o godz. 10. mają wręczyć odpowiednią petycję kierownikowi delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Protest ma polegać na przejeździe ciągnikami rolniczymi po drogach publicznych. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność także na północnym Mazowszu.

Powiat mławski

Na terenie pow. mławskiego protest ma się rozpocząć na placu targowym w Konopkach.  Następnie rolnicy planują przejazd drogą relacji Trzcianka – Mława. W Mławie poruszać się będą drogą W 544 od Ronda Wolności w kierunku centrum, ulicami:  Powstańców Styczniowych, Sienkiewicza, Lelewela, Warszawska. Następnie powrót na plac targowy w Konopkach – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Protest rozpocznie się o godz. 10. i ma potrwać ok. czterech godzin.

Powiat ciechanowski

Jak informuje asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie protest odbędzie się na: drodze krajowej nr 60 Dreglin – Glinojeck, drodze krajowej nr 60 Gołymin-Ośrodek – Ciechanów, drodze wojewódzkiej nr 616 Grudusk – Ciechanów, drodze wojewódzkiej nr 617 Przasnysz – Ciechanów.

Powiat pułtuski

Rolnicy protestować będą na drodze krajowej nr 61 na odcinku Kacice – Jabłonna. – Rozpoczęcie protestu planowane jest o godz. 10. na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kacice – informuje podkom. Anna Kowalczyk z KPP w Pułtusku.

Policjanci apelują o zachowanie spokoju i stosowanie się do poleceń kierujących ruchem funkcjonariuszy. Zachęcają także do korzystania z alternatywnych tras oraz do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją na drogach.

Red

Fot. Marek Szyperski/KWP w Radomiu