Piąty raz “Bezpiecznej Ciechanowianki”

7 września rozpoczną się zajęcia samoobrony dla mieszkanek Ciechanowa. – Ruszą zajęcia dla grup początkujących w ramach „Bezpiecznej Ciechanowianki”. To już kolejna odsłona cyklu bezpłatnych treningów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

„Bezpieczna Ciechanowianka” odbywa się w mieście już po raz piąty. W lutym odbył się nabór chętnych do uczestniczenia w zajęciach samoobrony mieszkanek miasta. W związku z wprowadzeniem przez rząd stanu epidemii i związanych z nią obostrzeń zajęcia odbywały się wyłącznie w okresie wakacyjnym, w ograniczonym zakresie. W lipcu i sierpniu treningi wznowiono wyłącznie dla grup zaawansowanych.

-Od 7 września rozpoczynają się zajęcia dla kolejnych 2 grup. Treningi rozpoczną panie początkujące. Zajęcia będą obejmowały naukę technik samoobrony i umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia – informuje Paulina Rybczyńska. – Treningi będą zorganizowane w Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kraszewskiego 8. Zajęcia we wszystkich grupach będą odbywały się w dni powszednie w godzinach wieczornych. Projekt ma na celu m.in. naukę ćwiczeń i skutecznych technik samoobrony, wsparcie mieszkanek miasta w przełamywaniu własnych słabości, opanowywaniu stresu, podniesieniu własnej sprawności oraz poczucia bezpieczeństwa kobiet. Ponadto zajęcia są doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla kobiet i podniesienia własnego dobrego samopoczucia. Zajęcia praktyczne prowadzić będą licencjonowani trenerzy taekwondo – LKS Matsogi Ciechanów.

Fot. UM Ciechanów