Piesza potrącona na przejściu. Policja apeluje: bądźcie widoczni po zmierzchu!

-Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych. Wcześnie zapadający zmierzch i zmienne warunki atmosferyczne, godziny szczytu komunikacyjnego przypadające po zmierzchu i przed świtem, ubrani w ciemną odzież, bez odblasków piesi oraz pośpiech i brak koncentracji – to połączenie bardzo niebezpieczne, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków – apelują ciechanowscy policjanci.

-Policjanci z ciechanowskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w dniu 28 stycznia na przejściu dla pieszych na ul. Mikołajczyka w Ciechanowie. Kierująca Hondą 35 – letnia kobieta jadąc od ul. Sikorskiego na przejściu dla pieszych potrąciła  32 – letnia kobietę. Piesza nie odniosła poważnych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji – informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.

Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych Policja podejmuje wszelkie możliwe starania dla jego poprawy. Musimy mieć świadomość, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie gdy zbliżają się do przejść dla pieszych.

-Noszenie elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego to dawanie kierującym samochodami szansy na odpowiednio wczesne zauważenie pieszego i uniknięcie potrącenia. Tylko w tym, jakże łatwym do spełnienia zachowaniu przejawiać się może nasz szacunek dla innych i dla samych siebie jako pieszych – apeluje podkom. Ewa Brzezińska.