Pieszy wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochód. Był nietrzeźwy

Do zdarzenia doszło wczoraj rano, na ul. Żwirki w Mławie, w pobliżu hali targowej. Jak się okazało, 25-letni pieszy, obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Wtargnął na jezdnię wprost pod samochód osobowy.

– Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów oraz relacji świadków zdarzenia, 25-letni obywatel Ukrainy, przebywający na terenie Mławy, wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą dacię. Doszło do potrącenia. Kierowca był trzeźwy. Pieszemu udzieliła pomocy medycznej załoga karetki pogotowia, mężczyzna w wyniku zdarzenia odniósł obrażeń. W organizmie miał ponad 2,8 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, pieszy został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policjanci apelują – zataczający się, nietrzeźwy pieszy może doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego. Jeśli widzimy osobę w takim stanie, powinniśmy natychmiast powiadomić policję. Taka reakcja może uratować komuś życie.

red