Pieszy zginął na drodze krajowej nr 7

Do tragedii doszło dzisiaj (poniedziałek, 1 października) na drodze krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa w Kondrajcu Pańskim, gm. Glinojeck.

– 55-letni pieszy został potrącony przez volkswagena – informuje rzeczniczka ciechanowskiej policji kom. Jolanta Bym. – Ciechanowscy policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora w tej sprawie. Wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący volkswagenem w kierunku Warszawy potrącił 55-letniego mężczyznę-mieszkańca Morąga. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

– W związku ze zbliżającym się okresem jesiennym i pogorszeniem warunków atmosferycznych policjanci zwracają się z apelem do pieszych o ostrożność i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, szczególnie po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jak również w terenie zabudowanym, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie. Pamiętajmy, że to my sami mamy duży wpływ na bezpieczeństwo! – apeluje kom. Jolanta Bym.

fot. KPP Ciechanów