Pijana matka “opiekowała” się czwórką dzieci

– Matka z ponad 3 promilami „opiekowała się” czwórką dzieci. Sprawa trafi do sądu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Mławscy policjanci prowadzą czynności w sprawie sobotniej interwencji na terenie Mławy. – 33-letnia kobieta, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, opiekowała się czwórką swoich dzieci, a w zasadzie to dzieci opiekowały się matką – relacjonuje pani rzecznik.

W sobotę po południu, dyżurny mławskiej KPP odebrał zgłoszenie od przypadkowego świadka, który poinformował, że dziecko prowadzi do domu słaniająca się na nogach, pijaną matkę.

– Natychmiast interweniował patrol dzielnicowych. Policjanci ustalili, gdzie mieszka kobieta. W domu była ona oraz czwórka jej dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Badanie wykazało, że 33-latka ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W domu panował bałagan, brakowało żywności. Jak ustalili dzielnicowi, kobieta była w ciągu alkoholowym. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, dzieci zostały zbadane, ich stan nie wymagał pomocy medycznej. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców zostało przekazanych tymczasowo pod opiekę najbliższej rodzinie . Sytuacją dzieci i ich matki zajmie się sąd. Trwają dalsze, szczegółowe ustalenia. Czynności prowadzi mławska komenda policji – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red