Pijani kierowcy, interwencje w domach i miejscach publicznych

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie ocenia sylwestrowo-noworoczny weekend w powiecie ciechanowskim jako spokojny. – Nie odnotowaliśmy wypadków drogowych z rannymi nikt też nie zginął. Przez ostatnie trzy dni doszło do pięciu kolizji drogowych, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali prawo jazdy jednemu kierowcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Jeden kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Odnotowano kilkanaście interwencji domowych oraz kilkadziesiąt porządkowych – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie powiatu ciechanowskiego, przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, reagowali na zgłoszenia dotyczące zakłóceń porządku publicznego, w sytuacjach awantur domowych, popełnionych wykroczeń, przestępstw oraz czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym – informuje nadkon. Jolanta Bym. – Od 30 grudnia 2022 roku do 2 stycznia 2022 roku odnotowano pięć zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. 30 grudnia około godz. 23:00 w miejscowości Zygmuntowo zatrzymali 27-letniego nietrzeźwego kierującego rowerem, 31 stycznia tuż przed godz. 2:00 w Ciechanowie na ul. Zagumiennej zatrzymali 25-letniego kierowcę fiata punto, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu w organizmie, 2 stycznia o godz. 1:00 w miejscowości Mieszki-Różki 20-letniego kierowcę opla, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

30 grudnia  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę opla, który w Opinogórze Dolnej przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. 19-letni  kierowca opla stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem i punktami karnymi. 1 stycznia około godz. 16. na drodze krajowej nr 60 w Starym Garwarzu 26-letni kierowca lexusa, przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Usłyszał zarzut z art. 178b K.k.

red