Pijany kierowca jechał krajową 50-tką

– Wzorową postawą i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec pow. ciechanowskiego, Dzięki jego czujności i szybkiej reakcji zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

W niedzielę (30 stycznia) ok. 13.30 dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie informujące o niebezpiecznej jeździe na drodze krajowej nr 50 kierowcy forda krajową 50-tką. Zgłaszający zauważył dziwne zachowanie kierowcy forda na trasie Ciechanów – Płońsk, wtedy też powiadomił o swoich spostrzeżeniach operatora nr 112. – Kierowca forda nie trzymał się swojego pasa ruchu wyjeżdżając na czołówkę innym pojazdom. Zgłaszający widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy, postanowił jechać za nim. O kierunku podróży na bieżąco informował służby. Samochód dojechał do miejscowości Łebki Wielkie, gdzie ugrzązł w miękkiej nawierzchni drogi. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, dwóch mężczyzn oddalało się od pojazdu. Byli to 37-letni mieszkaniec Ciechanowa i 25-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Obydwaj byli nietrzeźwi, badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 1 promil u obydwu mężczyzn. 37 i 25-latek zostali zatrzymani, a noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. – Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! – apeluje kom. Jolanta Bym.

red