Pijany kierowca potrącił nastolatkę i uciekł z miejsca wypadku

– Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 62-latek podejrzany o to, że w minioną sobotę spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannej 13-latce. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

    Do wypadku doszło w sobotę (22 kwietnia) ok. w Ruszkowie, gm. Gołymin. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca samochodu osobowego uderzył w jadąca na rolkach w tym samym kierunku 13-latkę. Dziewczynka z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannej nastolatce.

    – Do funkcjonariuszy zgłosił się świadek, który wskazał, że kilka kilometrów dalej, w rowie znajduje się uszkodzony pojazd, a przy nim mężczyzna, który może być sprawcą wypadku. Mundurowi natychmiast odnaleźli opla i jego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 62-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany – relacjonuj mł. asp. Magda Zarembska. – Teraz 62-latek odpowie teraz za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

    Red

    Fot. google.maps