W Ropelach pijany kierowca potrącił trzy dziewczynki

Ranne dziewczynki, jak informuje rzecznik policji nadkomisarz Leszek Goździewski leżą na oddziale chirurgicznym. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca wypadku trzeźwieje w areszcie.


Dzisiaj (środa) rano w Ropelach, gm. Ciechanów, pijany kierowca vectry potrącił trzy dziewczynki. Z poważnymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala. Najpoważniej ranna dziewczynka ma ogólne potłuczenia, uraz jamy brzusznej i twarzoczaszki. Druga ma złamane kości ramienia i przedramienia, trzecia – złamany obojczyk.

Do wypadku doszło ok. 9.50 na łuku drogi. Kierowca to 47-letni mieszkaniec Zeńboka w gminie Regimin. Alkomat wykazał u niego 2,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu wypadku, w Ropelach wciąż pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności tego zdarzenia. – Zweryfikowali wersję dotyczącą okoliczności potrącenia przez samochód. Dziewczęta stały na poboczu drogi około 20-30 metrów od łuku drogi , z którego wypadło auto i bokiem na nie wpadło – relacjonuje rzecznik Goździewski. – Sprawca wypadku trzeźwieje, około godziny 11. policjanci kolejny raz badali go alkomatem, który wskazał 1,90 promila.

a