Pijany nastolatek wjechał autem do rowu

Wysoka grzywna oraz kara do 5 lat więzienia grozi 17-latkowi z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Młody mieszkaniec powiatu mławskiego, mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Tuż przed nim jechali rowerzyści. Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze Podkrajewo – Głużek.

– Wśród rowerzystów był policjant z mławskiej komendy, w czasie wolnym od służby. Usłyszał pisk opon, zobaczył kierującego citroenem, który  stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjant, podczas udzielania kierującemu pomocy, zauważył że młody mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że 17-letni mieszkaniec pow. mławskiego ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nietrzeźwy, młody kierowca miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę, pił wódkę. Został także poddany testowi na obecność narkotyków w organizmie, wynik pozytywny. Kierującemu pobrano krew do szczegółowych badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Trafił do policyjnego  aresztu – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

17-latek wczoraj usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z przepisami odpowie za swoje czyny jak osoba dorosła. – Grozi mu zatem wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Red

Fot. KPP w Mławie