Potracił dwoje pieszych. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki

Do pięciu lat więzienia grozi 28-latkowi, który w minionym tygodniu potracił oplem na przejściu dla pieszych w Ciechanowie dwoje 18-latków. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów, samochód nie był dopuszczony do ruchu, a jakby tego było mało – policjanci znaleźli w nim amfetaminę.

Do wypadku doszło w minioną środę (3 maja) około godz. 15.20 na ul. Płońskiej w Ciechanowie. Jak ustalili policjanci, 28-letni kierujący oplem jechał od strony ronda na skrzyżowaniu ulic Płońskiej i Armii Krajowej. Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, kobiecie i mężczyźnie, przechodzącym po przejściu dla pieszych. 18-letnia ciechanowianka i 18-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Materiał Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy, pracujący na miejscu zdarzenia, znaleźli przy 28-letnim kierowcy środki odurzające. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. To jeszcze nie koniec przewinień 28-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu – informuje dzisiaj oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 28-latka dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. – Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zmniejszyć prędkość, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub wchodzącemu na nie. Naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, mogą doprowadzić do tragedii. Bądźmy odpowiedzialni, od naszego zachowania na drodze zależy życie nas samych, ale również innych uczestników ruchu – apeluje mł. asp. Magda Zarembska.

Red

Fot. KPP w Ciechanowie