Plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Prawie cztery kilogramy marihuany nie trafią na rynek dzięki akcji ciechanowskich policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zlikwidowali również plantację konopi indyjskich, z których mogły powstać kolejne porcje marihuany. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzuty.

– Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy na terenie jednej z gmin pow. ciechanowskiego ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Policjanci ustalili, że właścicielem tej plantacji jest 31-latek mieszkaniec pow. ciechanowskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli kolejne rośliny, które były w trakcie suszenia. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 4 kg ziela konopi indyjskich. Szacowana czarnorynkowa wartość narkotyków to około 196 tysięcy złotych – relacjonuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o uprawę konopi. Zgodnie z “Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii” grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi ciechanowska komenda Policji.

red

Fot. KPP Ciechanów