Po alkoholu, bez prawa jazdy, wpadł do rowu i dachował

Nietrzeźwy kierowca audi stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. – 28-letni kierowca audi miał 0,7 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymali go inni kierowcy – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę ok. 16.45 na drodze Mława-Ciechanów. – Kierująca, która wracała z wypoczynku nad morzem zauważyła audi, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. O swoich spostrzeżeniach poinformowała dyspozytora nr alarmowego 112. Po minucie od zgłoszenia kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym. – Widząc to zdarzenie zatrzymali się inni kierowcy. Kierowca audi jechał sam, o własnych siłach wyszedł z samochodu i chciał uciec. Świadkowie zdarzenia zatrzymali mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu policji.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 28-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie 0,7 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 28-latek nie ma uprawnień do kierowania i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– Kierowco! Pamiętaj, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina nadkom. Jolanta Bym. -Policjanci ponownie apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

red
nagranie udostępnione przez KPP Ciechanów