Po wyborach pomóż psom w schronisku

W Ciechanowie, w połowie lat 90. w jednej z kampanii wyborczych ustawiono w mieście słupy, na których kandydaci mogli bezpłatnie naklejać swoje plakaty. Słupy te były… rurami kanalizacji miejskiej, którą budowano w centrum miasta. Po wyborach – „kandydaci” zniknęli pod grubą warstwą ziemi, betonu i asfaltu. W tych wyborach samorządowych Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie ma bardzo dobry pomysł – po 21 października przyjmie wyborcze banery, które… osłonią psy przed niekorzystną pogodą.

– Wybory samorządowe 2018 tuż tuż. My życzymy wszystkim kandydatom powodzenia, ale zwracamy się również z prośbą. Po wyborach przyjmiemy do schroniska większe banery wyborcze. Banery będą służyły do osłony boksów przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak jesienny wiatr, deszcz czy zimą śnieg. Banery będą oczywiście tak zamontowane, że nie będzie widać wizerunku byłych kandydatów. Zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętny los schroniskowych psów – czytam na fejsbukowym profilu Schroniska.

Odzew jest spory. Wpis spotkał się z wieloma przychylnymi komentarzami i deklaracjami. – Uważam, że to świetny pomysł. Przekażę schronisku w Pawłowie moje banery. Tworzywo, z którego są one wykonane z pewnością będzie dobrym zabezpieczeniem dla psich boksów przed warunkami atmosferycznymi. Korzystając z okazji chciałbym zaapelować do kandydatów, by swoje pozostałe materiały wyborcze – np. ulotki i plakaty przekazali na makulaturę. Nie marnujmy papieru, nie wyrzucajmy go do kosza, ani nie palmy nim w piecach. Dbajmy o nasze środowisko i promujmy recykling przy każdej możliwej okazji – skomentował nam Paweł Malinowski, kandydat Kukiz’15 do Rady Miasta Ciechanowa. – Bardzo dobry pomysł. W tym roku zabrakło banerów w hurtowniach. To najbardziej popularna w tych wyborach forma autoreklamy kandydata. Jest tego mnóstwo. Myślę, że starczy na niejedno schronisko. Bardzo dobry pomysł – mówi Jan Andrzej Kaluszkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Ciechanowskiego.

fot. FB/Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie