Po zderzeniu na “siódemce”. Ciężko ranna jedna osoba

Ponad dwie godziny trwała akcja ratownicza w Kondrajcu Szlacheckim (gm. Glinojeck) na drodze krajowej nr 7, gdzie czołowo zderzyły się osobowy peugeot i ciężarowa scania. Zakleszczonego w rozbitej osobówce kierowcę, ciężko rannego, po uwolnieniu zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pierwszą informację o wypadku podawaliśmy tutaj: https://www.ciechtivi.pl/uwaga-kierowcy-droga-krajowa-nr-7-zablokowana/

Przedstawiamy relację druhów z OSP Glinojeck, którą zamieścili na portalu społecznościowym.

– Dziś o godzinie 14:01 zostaliśmy zadysponowani do wypadku z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego w miejscowości Kondrajec Szlachecki na DK7. Po dojechaniu i rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia czołowego. W osobówce znajdował się zakleszczony kierowca. Świadkowie zdarzenia udzielali pierwszej pomocy. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonaliśmy dostęp do poszkodowanego po czym ewakuowaliśmy go na desce ortopedycznej. W ciężkim stanie, z licznymi obrażeniami ciała, został zabrany Śmigłowcem Ratunkowym do szpitala. Zadaniem Straży Pożarnej było także zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania w pojeździe oraz przygotowanie miejsca pod lądowanie LPR. Ruch był całkowicie zablokowany. Akcja trwała ponad 2 godziny. Siły i Środki: JRG Ciechanów x3 JRG Płońsk OSP KSRG Glinojeck ZRM Policja x2 LPR Ratownik 8.

red

Fot. FB OSP KSRG Glinojeck