Piją i jadą. Stwarzają zagrożenie na drodze dla siebie i innych

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ostatnich dniach policjanci z KPP w Ciechanowie. Funkcjonariusze przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Wciąż niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. 

– Kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu muszą się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat – ostrzega oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. – Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku, kiedy osoba po raz pierwszy dopuszcza się popełnienia takiego czynu. Gdy sytuacja powtórzy się kara wzrasta i jest nie mniejsza niż 10 tysięcy złotych.

W miniony czwartek w Ojrzeniu funkcjonariusze zauważyli kierującego mercedesem, który prowadził pojazd bez włączonych świateł mijania. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości, badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile. – W piątek w Glinojecku policjanci zatrzymali 49-letniego kierowcę citroena, który miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. W niedzielę natomiast ciechanowscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę skody. Policjanci zauważyli tego kierowcę w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu – relacjonuje kom. Jolanta Bym.

red