Podejrzany o usiłowanie zabójstwa ojca. Może grozić mu nawet dożywocie

-Policjanci z Ciechanowa zatrzymali 31-latka, podejrzanego o spowodowanie u swego ojca obrażeń zagrażających życiu. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi dożywocie – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, kiedy dyżurny ciechanowskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Z mieszkania dochodziły odgłosy awantury. – Osoba przebywająca w mieszkaniu nie chciała otworzyć drzwi. W związku z realnym zagrożeniem życia lub zdrowia osób przebywających w mieszkaniu na miejsce została wezwana straż pożarna. Funkcjonariusze przez okno weszli do środka. Zauważyli, że na podłodze leży zakrwawiony 61-letni mężczyzna. W mieszkaniu przebywał również syn mężczyzny. 31-latek został zatrzymany, natomiast jego ojciec został przetransportowany do szpitala – informuje podkom. Brzezińska.

-Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił 31-letniemu mieszkańcowi Ciechanowa zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Ciechanowie wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje podkom. Ewa Brzezińska.

Fot. pixabay.com