Policja podała szczegóły wczorajszego karambolu we Władysławowie

Jak podawaliśmy wczoraj https://www.ciechtivi.pl/karambol-na-60-tce-we-wladyslawowie/ na drodze krajowej nr 60 we Władysławowie doszło do karambolu czterech pojazdów. Na szczęście nikt z kierowców i pasażerów nie odniósł obrażeń.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym, gdy warunki na drogach są zmienne i trudne.

– W miniony wtorek (28 listopada) na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Władysławowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierująca peugeotem, 24-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w tył pojazdu kia, którym kierowała 30-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kia siłą uderzenia najechała na pojazd renault, a ten z kolei uderzył w tył fiata. Peugeotem podróżowało roczne dziecko. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. 24-latka za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne trzech pojazdów uczestniczących w zdarzeniu – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek na drodze, zawłaszcza teraz gdy warunki na drogach są zmienne i trudne. Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Pamiętajmy o: zmniejszeniu prędkości, zwiększeniu odstępu od poprzedzającego samochodu, dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze, bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Zwiększmy uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

red

Fot. KPP w Ciechanowie