Romanowski jedzie do Brukseli. I Strasburga

Tak jak przewidywaliśmy 19 października https://www.ciechtivi.pl/rafal-romanowski-nowym-europoslem-na-miejsce-zbigniewa-kuzmiuka/ – były poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 16 płocko-ciechanowskiego Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, obejmie mandat w Parlamencie Europejskim zwolniony przez Zbigniewa Kuźmiuka, który został posłem na Sejm.

“Kolejny etap za mną. Czas podsumowania. Po samorządzie, Sejmie RP i Ministerstwie Rolnictwa, przyszła pora na Parlament Europejski. Zmęczony, ale spełniony. Było ciężko, bo sytuacja była trudna. Byłem tam, gdzie trzeba było rozwiązywać problemy – ASF, rynek malin, fake newsy, promocja Produkt Polski, produkty ekologiczne, bezpieczeństwo żywnościowe. Jak to niektórzy mówią – „kocham te robotę”. Mnóstwo spotkań, dyskusji. Czasem spięcia i protesty. Najważniejsze, że rozwiązane – napisał wczoraj (środa, 29 listopada) na swym fejsbukowym profilu. – W końcu nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, a jak się powiedziało A, trzeba było też powiedzieć B i nie bać się stawać oko w oko z wyzwaniami. Specyficzna jest ta adrenalina, ale konstruktywna wtedy, gdy się wie do czego się zmierza i co się chce osiągnąć. Obecnie nie ma nic ważniejszego jak zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, a to oznacza wspieranie rozwoju polskiego rolnictwa. Jednym z elementów takiego działania jest promocja polskich produktów, uczenie i utrwalanie patriotyzmu konsumenckiego i wspieranie naszych tradycji kulinarnych. Produkty są już znane, czas wypromować nasze wyśmienite dania. Tę pracę wspaniale wykonują cudowne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. To wyjątkowa instytucja, która należy stale wspierać. To styl życia i skarbnica naszej tradycji, nie tylko kulinarnej. Koła Gospodyń Wiejskich wspieram cały czas, choć czasem wymaga to znacznego poświęcenia, a potem stosowania diety. Bitwa Regionów to ta najprzyjemniejsza część pracy. Jako łasuchowi trudno było mi się oprzeć i musiałem próbować wszystkich dań, które przyrządzały Panie z KGW. A jak ich było np. 16! Pyszne, ale potem dieta.

Dziś mówię do widzenia, jako poseł i sekretarz stanu, ale też mówię dzień dobry, jako europoseł. Czy tu, czy tam – wciąż ten sam – dla ludzi.”

red

Fot. FB Rafała Romanowskiego