Policjanci przeniosą się z Sońska do Gołotczyzny

Odtworzony dwa lata temu Posterunek Policji w gminie Sońsk zostanie przeniesiony z Sońska do Gołotczyzny. Dzisiaj (czwartek, 1 września) ciechanowskie Starostwo Powiatowe przekazało Policji nieruchomość po dawnym Posterunku w Gołotczyźnie.

Posterunek w gminie Sońsk to trzecia taka placówka w powiecie ciechanowskim odtworzony w ostatnich czterech lat. Powstał w roku 2022, rok wcześniej rząd Prawa i Sprawiedliwości przywrócił posterunki, zlikwidowane przez rząd PO-PSL, w Ojrzeniu i Regiminie.

– W miejscu istniejącego nieużytkowanego budynku, zostanie wybudowany budynek modułowy, spełniający obecnie wymagane standardy dla tego rodzaju obiektów. Dziś przekazaliśmy zabudowaną nieruchomość Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Prace przygotowawcze i budowlane związane z powstaniem Posterunku zostaną rozpoczęte jeszcze w miesiącu wrześniu – poinformowała starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak.

Obecnie posterunek mieści się w Sońsku, w w zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.

red

Fot. FB/Joanna Potocka-Rak