Policjanci sprawdzą wakacyjne autokary. Także w Ciechanowie

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Są w nim adresy punktów z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie punkt kontroli autobusów  został wyznaczony na ul. 17 Stycznia 60B ( parking przed pływalnią) w Ciechanowie w godz. 6.30 – 8.30, tel. kontaktowy: 47 703 12 22.

Jednocześnie Policja informuje, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

red

Fot. KWP w Radomiu