Policjant z ciechanowskiej komendy w trójce najpopularniejszych dzielnicowych na Mazowszu

Aspirant sztabowy Michał Herner z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie na drugim miejscu konkursu “NAJPOPULARNIEJSZY DZIELNICOWY ROKU 2019” w garnizonie mazowieckim.

Michał Herner, pracujący w Posterunku Policji w Ojrzeniu zdobył  2 tys. 151 głosów. Zwyciężył asp. sp. Marcin Mendowski z KPP w Sierpcu – 3 tys. 395 głosów, a trzecie miejsce zajął asp. sztab. Daniel Kania z KPP w Płońsku – 1 tys. 854 głosy. – ” „Utrzymuje porządek, diagnozuje wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dlatego oddaję głos właśnie na Niego” – to jedna z opinii głosujących – na temat asp. sztab. Michała Hernera.

-Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu społecznego z Policją powinien stale współpracować z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacjami działających na danym terenie oraz przedstawicielami mediów na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców – pisze na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji podinsp. Wojciech Madej/WP KWP zs. w Radomiu. – Zgodnie z przyjętą formułą konkursu, jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety, skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa. Wszystkie jednostki podjęły współpracę z miejscowymi mediami i opublikowane zostały informacje o konkursie wraz z ankietą. Wystąpiono również do organów samorządowych o wyrażenie zgody na udostępnienie ankiet w budynkach użyteczności publicznej wraz ze skrzynkami, w których mieszkańcy mogli pozostawić ankiety.

Więcej tutaj: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/38380,Konkurs-Najpopularniejszy-Dzielnicowy-Roku-2019-w-garnizonie-mazowieckim-rozstrz.html

Fot. KWP Radom/asp. sztab. Michał Herner