Ponad dwa kilogramy narkotyków w jednym z przasnyskich mieszkań

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali sześć osób, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

– Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy ponad 2 kilogramy zakazanych substancji nie trafi do potencjalnych odbiorców. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 25 i 26-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– W poniedziałek (3 lipca) policjanci wydziału kryminalnego na podstawie informacji uzyskanych podczas pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu przasnyskiego w wieku 50 i 26 lat. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą oni posiadać znaczne ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni ujawniono specjalnie przystosowane schowki służące do przewożenia zakazanych substancji. W wyniku przeszukania pojazdu oraz pomieszczania mieszkalnego zajmowanego przez mężczyzn funkcjonariusze ujawnili ponad 2 kg środków odurzających w postaci haszyszu i marihuany – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka. – Na tym funkcjonariusze nie poprzestali i w dalszym ciągu intensywnie pracowali nad tą sprawą. Efektem ich działań było zatrzymanie kolejnych 4 osób mających związek z tym przestępstwem. Następnego dnia (4.07) podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 40-letnią mieszkankę Warszawy i jej 41-letniego partnera, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Ponadto w mieszkaniu tym przebywał 37-letni mieszkaniec Wyszkowa, który usiłował uniknąć odpowiedzialności karnej i uciec przez balkon. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, kilka metrów dalej zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Radomiu celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. 37-letni mieszkaniec Wyszkowa został doprowadzony do Zakładu Karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Tego samego dnia w  wyniku przeszukania kolejnego mieszkania, funkcjonariusze dokonali zatrzymania 25-letniego mieszkańca Przasnysza, u którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i mefedronu.

– Do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad dwa kilogramy substancji zabronionych, w postaci: haszyszu, marihuany, amfetaminy i mefedronu – informuje mł. asp. Ilona Cichocka. – Dwóch mieszkańców  naszego powiatu usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W środę (5 lipca), Sąd Rejonowy w Przasnyszu, po rozpatrzeniu sprawy, aresztował 25 i 26-latka  na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

red

Fot. KPP w Przasnyszu