Potrącił rowerzystę

37-letni cyklista, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego z urazem lewej nogi trafił do szpitala, po tym, gdy nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu kierowca mercedesa.

-Zdarzenie miało miejsce wczoraj na ul. Mazowieckiej w Ciechanowie ok. 17.20. Według wstępnych ustaleń kierujący mercedesem podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą dla rowerów cykliście, który uderzył w pojazd, a następnie przewrócił się. W wyniku zdarzenia rowerzysta z urazem lewej dolnej kończyny został zabrany do szpitala. Obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – informuje mł. asp. Aneta Janowska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci apelują: Korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu, pieszego, kierującego wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach kolizyjnych. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Apelujemy do kierowców samochodów o ostrożność. Apelujemy o ostrożność do pieszych i rowerzystów. Rozsądek i rozwaga mogą uratować komuś zdrowie i życie.