Powiat ciechanowski na świątecznie

W miniony weekend Starostwo Powiatowe w Ciechanowie zorganizowało Przystanek Święta.

– Na Przystanku Święta gościł Święty Mikołaj, z którym najmłodsi robili zdjęcia w świątecznej scenerii. Dzieci mogły stworzyć własną ozdobę świąteczną oraz udekorować pierniki. Każdy mógł skosztować lokalnych przysmaków, specjałów świątecznych, gorącej czekolady oraz aromatycznego grzańca – relacjonuje Ewelina Goryszewska ze Starostwa Powiatowego.

Podczas Przystanku można było podziwiać żywą Szopkę Bożonarodzeniową. Rozstrzygnięto Konkurs “Hej Kolęda!’. Nie zabrakło też koncertów.

A tydzień wcześniej przez powiat ciechanowski przemknął Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Pokonał prawie 400 km i odwiedził 21 miejscowości. Była wspólna zabawa, zdjęcia, słodycze dla dzieci. – Cel był jeden – wywołać uśmiech na twarzach setek naszych dzieci i cel, pomimo czasu i warunków w jakich obecnie funkcjonujemy został osiągnięty. Oczywiście nie wszędzie mogliśmy dojechać i wszystkich odwiedzić, ale staraliśmy się odpowiadać także na indywidualne, szczególne prośby. W tym roku odwiedziliśmy również rodziny, których dzieci są na kwarantannie i nie mogły dojechać do Świętego Mikołaja, więc Święty Mikołaj wraz z Zaprzęgiem dojechał do nich. Widok szczęśliwych dzieci za okienną szybą, czy wzruszonych matek, te obrazy pozostaną z nami na długo – komentuje starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak.

Red

Fot. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie