Prezydent Duda z wizytą u strażaków

Cztery nowe wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do powiatu ciechanowskiego. Kluczyki do dwóch z nich już dzisiaj otrzymali strażacy z OSP w Młocku (gm. Ojrzeń) i Gąsocinie (gm. Sońsk).

Płońską Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej odwiedził dzisiaj (środa, 20 maja) prezydent RP Andrzej Duda. – Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach-ochotnikach. Poświęcają swój czas na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów i innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie jest to ich praca, to służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Moją ambicją jest, by tacy ludzie byli jak najlepiej wyposażeni i mogli służyć jak najsprawniej – powiedział m.in.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP: Podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku prezydent Andrzej Duda przekazał 27 promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu woj. mazowieckiego. Pierwsze wozy już dziś trafiły do pięciu jednostek OSP.

Z terenu powiatu ciechanowskiego promesy otrzymały OSP Rydzewo i OSP Sarnowa Góra.

W uroczystości wzięli udział także: Paweł Soloch – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Błażej Spychalski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Maciej Wąsik – sekretarz stanu w MSWiA, nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny PSP, bryg. Jarosław Nowosielski – mazowiecki komendant wojewódzki PSP, Artur Czapliński – radny województwa mazowieckiego.

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP mł. bryg. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie.