Przysięga wojskowa Terytorialsów w Gołotczyźnie

Uczestnicy szkolenia podstawowego realizowanego w ramach projektu „Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, 27 sierpnia br. wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej na terenie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie.

Nowi żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” są już na półmetku szkolenia podstawowego realizowanego w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Ponad 60 ochotników z Północnego Mazowsza przez szesnaście dni zdobywało podstawowe umiejętności wojskowe z zakresu, m.in. strzelectwa, taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Przed nimi jeszcze sprawdzian – tzw. pętla taktyczna, która zweryfikuje zdobytą wiedzę i umiejętności.

Zwieńczeniem intensywnego szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 5 MBOT rozpocznie się w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) o godz. 10:00 na terenie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie.

ELŻBIETA OBRĘBSKA, Rzecznik Prasowy 5 MBOT

Fot. Marek Szyperski